Sepet

Beyaz Kurt Kültürü Kurulumu

Yeniden herkese merhabalar. Önceki blog yazımızda sizlere Mikro Kurt Kültür Kurulumunu anlatmıştım. Bu günkü yazımda ise Beyaz Kurt Kültürünü nasıl kuracağınızı anlatacağım. Bu da oldukça basit. Öncelikle bir kaç soruya cevap vereyim.

Beyaz Kurtlar İç Parazit Yapar Mı?

Bu sorunun cevabı aslında oldukça basit. Sizin besleme yönteminize kurtları büyüttüğünüz yere göre değişir. Eğer düzgün yemler yedirirseniz bozulmamış şeyler yerlerse parazit veya başka bir hastalık söz konusu bile olamaz.

Beyaz Kurtlar Koku Yapar Mı?

Bunun da cevabı üstteki soruyla aynı. Eğer siz bozulmuş yemler atarsanız. Evet koku yapar. Bu koku kurtların kokusu değildir. Attığınız yemin çürüme kokusudur.

Beyaz Kurtun Boyutu Hangi Tür İçin Uygundur?

Beyaz kurt boyut olarak web sitemizde bulunan canlı yemler arasından en büyüğüdür. Ama bettalar beyaz kurtları yaklaşık 20 günlük olduktan itibaren yiyebilirler. Ve boyutu büyük olduğu için yetişkin balıklarınıza da verebilirsiniz.

Şimdilik aklıma bu sorular geldi. Eğer başka sorularınız da olursa sosyal medya üzerinden, İletişim sayfamızdan veya bu yazının altına yorum yazarak sorularınızı sorabilirsiniz. Şimdi geçelim kültür kurulumuna..

Kültür Kurulumu

1) Kapaklı bir saklama kabına Hindistan Cevizi Torfu parçalayıp koyuyoruz. Torfun yüksekliğinin ortalama 3cm den fazla olsun. Ona uygun kap temin edebilirsiniz (Torf kesinlikle katkısız olmalıdır.)
2) Torfumuzu ıslatıyoruz ve çamur haline getiriyoruz. Dipte su kalmamasına veya çok kuru olmamasına lütfen dikkat edin.
3) Yatağın ortasını oyarak aldığınız Beyaz Kurt Kültürünü hazırladığımız yatağa döküyoruz.
4) Sizlere gönderdiğimiz yemlerden veriyoruz. (Başlangıç aşamasında sadece 1adet verin ve düzenli olarak kontrol edin eğer üstünde küf oluşursa tüylenme gibi o yemi atıp yenisini koyun. Yem bittikçe yeni yem ekleyin.)
5) Kapağını kapatıyoruz. (Kapağa hava alacak alan yapmayı veya günlük olarak canlıları havalandırmayı unutmayın)

Sıcaklık

Beyaz kurt kültürünüzü balkon gibi serin ortamlarda muhafaza etmelisiniz. Beyaz kurt kültürümüzü ara sıra üstten fısfısla su sıkarak nemlendirmemiz gerekmektedir. Torfun kurumamasına özen göstermelisiniz. Aksi taktirde kurtlar kuruyarak nefes alamayıp öleceklerdir.

Yemleme Sıklığı

Beyaz kurt kültürünü aldığınız ilk zaman aşırı yem vermemelisiniz, 1 hafta ila 15 gün arasında üreme çok olamayacağından verdiğiniz yemler küflenip mantarlar ve bakterilerin üremesine sebep olacaktır. Eğer küflenme oluşursa yemi yenisi ile değiştirmeyi unutmayın. Onun dışında yem bittikçe yemlemeniz yeterlidir.

Evet bu yazımızın da sonuna geldik. Tüm yazılarımızı görmek için Blog sayfamıza göz atabilirsiniz. Sağlıcakla kalın..

One comment

  1. […] canlı yem haline getireceğiniz anlatacağım. Eğer okumadıysanız önceki yazımız olan Beyaz Kurt Kültürü Kurulumunu okumanızı tavsiye ederim. Zaten neredeyse grindal ve beyaz kurtlar akrabalar. Ve diğer tüm […]

Ücretsiz Teslimat

150TL ve üzeri tüm alışverişlerinizde teslimat ücretsiz

Hızlı Gönderim

Ürünleriniz en geç 3 iş günü içerisinde kargoda.

100% Güvenli Alışveriş

Tüm bilgileriniz SSL sertifikasıyla korunmaktadır.