Sepet

Grindal Kurt Kültürü Kurulumu

Herkese tekrardan merhaba. Bu seferki blog yazımda size Grindal Kültürünün nasıl kurulumunu yapacağınızı, nasıl kurtları üretip sınırsız canlı yem haline getireceğiniz anlatacağım. Eğer okumadıysanız önceki yazımız olan Beyaz Kurt Kültürü Kurulumunu okumanızı tavsiye ederim. Zaten neredeyse grindal ve beyaz kurtlar akrabalar. Ve diğer tüm yazılarımıza da Blog sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak aklınıza takılan yazılarımda, sitemizde eksik gördüğünüz bir yer olursa veya sormak istediğiniz bir soru olursa İletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.. O zaman başlayalım.

Neden Grindal Seçmelisin?

Boyutunun küçüklüğü (yavru belalarını yaklaşık 15 günlük olduktan sonra ömür boyu yiyebilir.) grindal almak için bir nedendir. Üretmesi de gayet kolay ve oldukça hızlıdır.

Grindal Besin Değerleri

Protein: %70
Yağ: %14.5
Mineraller: %5.5
Karbonhidratlar: %10

Grindal Kurt Koku Yapar Mı?

Bu sorunun cevabı beyaz kurtlar ile aynı. Koku yapma olayı tamamensizin bakımınızla alakalı. Eğer düzgün kaliteli yem verirseniz, suyunu, havalandırmasını düzgün yaparsanız kesinlikle koku sorunu yaşamazsınız. Yani Kültür Kurulumu başlığını iyice okumanızı tavsiye ederim.

Grindal Kurt Parazit Yapar Mı?

Cevap gayet basit, yapmaz. AMA bu sizin besleme şekliniz göre değişir. Eğer kurtlarınıza kaliteli yem yerine evdeki artan yemekten verirseniz haliyle parazit yapar. Bu da grindalın suçu değil sizin suçunuz olur.

Kültür Kurulumu

1) Kapaklı bir saklama kabına Hindistan Cevizi Torfu parçalayıp koyuyoruz. Torfun yüksekliğinin ortalama 1-2cm olsun. Ona uygun kap temin edebilirsiniz (Torf kesinlikle katkısız olmalıdır.) Beyaz kurt gibi yüksek torf yapmanıza gerek yok.
2) Torfumuzu ıslatıyoruz ve çamur haline getiriyoruz. Dipte su kalmamasına veya çok kuru olmamasına lütfen dikkat edin.
3) Yatağın ortasını oyarak aldığınız Grindal Kültürünü hazırladığımız yatağa döküyoruz.
4) Sizlere gönderdiğimiz yemlerden veriyoruz. (Başlangıç aşamasında sadece 1adet verin ve düzenli olarak kontrol edin eğer üstünde küf oluşursa tüylenme gibi o yemi atıp yenisini koyun. Yem bittikçe yeni yem ekleyin.)
5) Kapağını kapatıyoruz. (Kapağa hava alacak alan yapmayı veya günlük olarak canlıları havalandırmayı unutmayın)

Sıcaklık

Grindal kültürünüzü oda sıcaklığında gölge bir yerde muhafaza edebilirsiniz. Grindal kültürümüzü ara sıra üstten fısfısla su sıkarak nemlendirmemiz gerekebilir. Torfun kurumamasına özen göstermelisiniz. Aksi taktirde kurtlar kuruyarak öleceklerdir.

Yemleme Sıklığı

Grindal kültürünü aldığınız ilk zaman aşırı yem vermemelisiniz, 1 hafta ila 15 gün arasında üreme çok olamayacağından verdiğiniz yemler küflenip mantarlar ve bakterilerin üremesine sebep olacaktır. Onun dışında yem bittikçe yemlemeniz gerekmektedir.

Bir blog yazımızın daha sonuna geldik. Sonraki yazımızda görüşmek üzere hoşçakalın..

Ücretsiz Teslimat

150TL ve üzeri tüm alışverişlerinizde teslimat ücretsiz

Hızlı Gönderim

Ürünleriniz en geç 3 iş günü içerisinde kargoda.

100% Güvenli Alışveriş

Tüm bilgileriniz SSL sertifikasıyla korunmaktadır.