Sepet

Mikro Kurt Kültür Kurulumu

Merhabalar. Blogumuza öncelikle hoş geldiniz sizler için ilk olarak canlı yem kültürlerinin nasıl kurulacağını anlatmak isterim. Dediklerimi uygulamanız parazit, hastalık, kültür çökmesi, koku gibi sorunlar yaşamazsınız.

İlk yazım olarak size Mikro Kurt Kültürü kurulumunu anlatacağım. Sonraki yazım ise Beyaz Kurt Kültürü ile ilgili olacak. Bu ve diğer tüm yazılarımı Blog sayfamızdan takip edebilirsiniz. Aklınıza takılan soruları veya yazmamızı istediğiniz diğer konuları ise İletişim sayfamızdan veya sosyal medyadan bize yazabilirsiniz. Söz veriyorum en kısa sürede dönüş yapacağım 🙂

O zaman başlayalım. Öncelikle neden mikro kurt tercih etmeliyiz sorusuna cevap vermek istiyorum.

Neden Mikro Kurt Tercih Etmeliyim?

Mikro kurt adı üzere oldukça küçük bir canlıdır. Ve üremesi oldukça kolaydır. Üremesi gibi bakımı da çok kolaydır. Açıkçası 3 ay unuttuğum kenarda kalmış bir kültüründe bile yaşamaya devam ediyorlardı. Bir diğer iyi yanı ise yavru balıklar doğduğu gün bile yiyebilirler. Buna rağmen bi adet de kötü yanı var size tavsiyem mikro kurt ile uğraşırken maske takın 🙂

Kültür Kurulumu

Kültür kurulumu da oldukça basittir.

1) Süt, ekmek yulaf ve bisküviyi blenderda çekiyoruz. Besin değerini arttırmak için üstüne kırıp toz haline getirdiğimiz Spirulina Tableti ekliyoruz. Hazırladığımız karışım puding kıvamına gelene kadar katı madde veya süt ekleyebilirsiniz.
2) Kapaklı bir saklama kabına kap yüksekliğinin 1/3 üne gelecek kadar hazırladığımız yatağı döküyoruz.
3) Yatağın ortasına aldığınız kültürü döküyoruz.

Evet hepsi bu kadar şimdi biraz izin verelim. Üreyip kabın kenarına tırmansınlar. Bu arada kapağa delikler açmayı veya ara sıra havalandırma unutmayın!

Sıcaklık
Mikro kurt kültürünüzü oda sıcaklığında gölge bir yerde muhafaza edebilirsiniz.

Hasat

Hasat için bir adet fırça temin etmenizi tavsiye ederim. Bu bir sulu boya fırçası olabilir. Kabın kenarına tırmanan mikro kurtları fırça sayesinde toplayıp balıklarının verebilirsiniz.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere. Hoşça kalın..

Ücretsiz Teslimat

150TL ve üzeri tüm alışverişlerinizde teslimat ücretsiz

Hızlı Gönderim

Ürünleriniz en geç 3 iş günü içerisinde kargoda.

100% Güvenli Alışveriş

Tüm bilgileriniz SSL sertifikasıyla korunmaktadır.